4Tuning.ro > 4Tuning Help > Probleme tehnice > salutare un domn drăguț care...

Bun venit Guest pe 4Tuning Help!

Aici primesti ajutor si raspunsuri la intrebari de la ceilalti membri ai comunitatii.

Fa-ti cont

Alerta intrebare noua

Aboneaza-te pentru a primi un e-mail de indata ce este postata o intrebare noua.

Intrebari in functie de categorie

Subiecte populare

Vezi toate subiectele »

Cautari frecvente

0 voturi

Salutare un domn drăguț care mă poate ajuta și pe mine...?

Am achiziționat de curând un rover 75 din 2000 cdt am rulat masina în jur de 2 săptămâni totul a fost ok....într o dimineață când sa plec la munca pedala de ambreiaj era moale și nu intra în viteza....Am verificat lichidul de sub pedala și acesta lipsea....îmi poate explica cineva care ar putea fi cauza pierderii lichidului? Sau ce ași putea face în acest caz va multumesc
A intrebat rosuelena132 (120 puncte) acum 9 ani in categoria Probleme tehnice

2 Raspunsuri

0 voturi
A raspuns LiquidTW EXPERT (161,390 puncte) acum 9 ani Posibil ( 90% ) sa fie rulmentul de presiune care pierde lichid-ul. Se verifica.
0 voturi
A raspuns tm30amp (41,870 puncte) acum 9 ani problema cunoscuta la rover 75, trebuie reconditionata pompa de ambreiaj sau inlocuita. reconditionarea costa in jur de 200 ron insa pompa in sine costa mult mai mult (vezi magazine online de piese auto)