4Tuning.ro > 4Tuning Help > Probleme tehnice > Motor > De ce pornește foarte greu si...

Bun venit Guest pe 4Tuning Help!

Aici primesti ajutor si raspunsuri la intrebari de la ceilalti membri ai comunitatii.

Fa-ti cont

Alerta intrebare noua

Aboneaza-te pentru a primi un e-mail de indata ce este postata o intrebare noua.

Intrebari in functie de categorie

Subiecte populare

Vezi toate subiectele »

Cautari frecvente

0 voturi

De ce pornește foarte greu si trepidează motorul?

Salut, Este vorba despre Mazda 626 ditd an 1999 Masina a stat 2 sapt.Astazi când am plecat cu ea a pornit puțin mai greu.Am crezut ca face asa din cauza bateriei.După vreo 35 de km pur si simplu a" murit motorul.Am dat de vreo 10 ori la automat.Nu a mai pornit.Am pus cleștii pe baterie si după vreo 10 incercari a pornit.Se opreste daca nu accelerez.Iar când sta pornita trepidează motorul.Ca la un motor pe benzină când scoți doua fișe de la bujii .
A intrebat Alexandru_88 (2,910 puncte) acum 10 ani in categoria Motor

2 Raspunsuri

0 voturi
A raspuns Alexandru_88 (2,910 puncte) acum 10 ani Porneste mai usor dar scoate fum alb si daca nu o accelerez moare motoru.
0 voturi
A raspuns Alexandru_88 (2,910 puncte) acum 10 ani Am schimbat injectoare pompa de injecție filtru de motorină . Verificat distribuție , culbutori , ax cu came ulei .Alte sugestii?