Vali Porcisteanu se impune in Rally Sprint Botosani

A doua etapa a Campionatului National de Rally Sprint s-a desfasurat ieri la Botosani. 12 echipaje s-au luptat cu secundele pe proba Baisa, proba ce a fost alergata in ambele sensuri. La final, fanii au putut urmari un spectacol automobilistic la superspeciala.
Distribuie pe Facebook

Cel mai rapid echipaj la Rally Sprint Botosani a fost Vali Porcisteanu/Gabi Lazar, acesta adjudecandu-si 6 din cele 7 probe parcurse. Lucian Sauciuc/Oliver Bernstein a urcat pe treapta a doua a podiumului clasamentului general, fiind urmati de Alina Bunica/Dan Dobre.

La grupa H victoria i-a apartinut lui Tomi Abraham si Florin Dorca, prezenti la Botosani pe un Mitsubishi Lancer Evo 9. Podiumul a fost completat de Paul Ciubotariu/Liviu Gania si Andy Drob/Bianca Todirisca.

Prezent si el la Botosani cu un Peugeot 106 si avandu-l in dreapta pe Bogdan Giol, Bogdan Marciuc a incheiat acest rally sprint pe pozitia a cincia la grupa H.