Rezultatele de la Timis Rally, anuntate de Klar Professional

A doua etapa din Campionatul National de Raliuri Dunlop 2013 a fost cea de la Timis Rally. Competitia s-a incheiat dupa 15 probe speciale in 2 locatii interesante: Lugoj si centrul orasului Timisoara.
Distribuie pe Facebook

Din echipa ESD Rally Team, prima pozitie a podiumului a fost si de aceasta data ocupata de Francois Delecour, urmat de Gergo Szabo si Valentin Porcisteanu.

La Clasa 3, George Grigorescu a ocupat locul 2 pe podium, obtinand astfel un total de 21,6 puncte.

Timis Rally

Raul Badiu a castigat Cupa Dacia, dupa ce in etapa precedenta de la Brasov, in cadrul Tess Rally, a ocupat aceeasi pozitie fruntasa. Pe locul 2 in clasamentul dedicat marcii autohtone se afla Florin Tincescu si Tarnovean Octavian.

In cadrul Cupei Dacia, castigator a fost echipajul format din Badiu Raul si Hulea Razvan care a obtinut 25 de puncte, urmat de Tincescu Florinel si Nicolaescu Iulian si echipajul Arhire Madalin Radu si Pop Alina Bianca.

Timis RallyTimis RallyTimis Rally

Ca de obicei, Klar Professional sustine Cupa Dacia si ofera premii in produse pentru primii 3 clasati pe podium. Va urma Raliul Deltei, pe 31 aprilie - 1 mai.