10 melodii cu tematica auto pe care sa le asculti in masina daca esti cocalar

10 melodii cu tematica auto pe care sa le asculti in masina daca esti cocalar
Inca din capul locului vrem sa spunem ca nu incurajam ascultarea acestor slagare internationale care provoaca mare cultura, educatie si cunostinte. Ci vrem sa le eviti daca esti cumva un om cu capul pe umeri, dus la scoala, genul acela rar care nu arunca gunoiul pe geam si stie ca Mozart nu e doar o ciocolata. Pentru restul, cocalarii aruncatori de stiuleti pe plaja si tigari pe geam, acest top e pentru voi!
Distribuie pe Facebook

10. Formula 1

Manea clasica, numai buna de ascultat cand iti conduci BMW-ul X6 cu geamurile deschise, cu mana pe geam, cu trabucul in coltul gurii. Si cand deschizi portiera masinii parcate pe trecerea de pietoni si coboara mocasinul cu ciucuri si gleznuta goala, trebuie sa intre refrenul.

9. Sistemul Lamborghini

Chiar daca manelistii habar nu au din ce tara provine Lamborghini si ca daca ar sti ce specimente ii conduc masinile, dl. Ferruccio s-ar invarti in mormant ca micul pe gratar, cu totii isi doresc asa bolid. Si cine nu are, dar are Logan cu toba si "genti", poate sa asculte aceasta melodie.

8. Porsche

Nu a visat domnul Ferdinand ca va avea atatea imnuri pentru brandul lui, nici in 1000 de vieti! Aceasta mana de putzoi ce inca asteapta vocea si parul pe piept cica sunt celebri. Si bogati. Pai nu e de mirare ca fac bani daca se uita la ei toti copiii de 11 ani care invart ghidonul trotinetelor electrice si cred ca e Porsche. Sa tot faci melodii auto cand publicul tau are media de varsta 6 ani...

7. Porsche

Da, alt Porsche... Bai, baiatule, cine poate sa asculte versurile scuipate de pasarica asta, primeste o bere. Porsche imi ia tati meu, vine sa ma ia cu el de la liceu. E clar, viitoare producatoare. Dar ba, serios, aloooooo, Porsche Romania, serios, chiar nu ii dati in judecata pe acesti cocalari care va duc numele la subsolul mizeriei? O fi reclama si asta, dar suntem noi prosti...

6. Am un creier AMG

Acest cantaret pare genul care, daca vede o carte, fuge precum strutul ala de coiot. Face Bip Bip si incepe sa planga... El are geaca de 1000 si creier AMG si Gucci pe talpa. Superb! Si daca nu v-ati dat seama, omul a lansat aceeasi melodie, dar cu tiluri diferite, o data Formula 1, odata AMG. Epic!

5. Hai in Mercedes, hai in avion

Clasicul si nemuritorul Guta. Cu ce fata are, zici ca e viu. Hai in Mercedes, hai in avion, si la sutien sa-ti bag un milion. Cred ca e melodie clasica, vintage, oldies, ca pe vremea aia era cu milioane, nu cu roni. Hai in Mercedes, hai in avion, si la sutien sa-ti bag un ron. Merge!

4. Mi-am luat un BMW

Altul zice ca si-a luat BMW. Din ala pe serii, cu anvelope chinezesti, kilometraj dat peste cap si reparat la flex. Dar e BMW! Da chiar, mai cad pitzipoancele la castravete cand aud de BMW? Sau acum sunt cu Rolls si Bentley?

3. Audi Mafia

Hai ca nu toate melodiile ce promoveaza in stil cocalaresc marcile auto sunt manele... Sunt si... stiluri nedefinite cu videoclipuri filmate in parcari. Audi Mafia este o piesa rara, fiind una din putinele marci care promoveaza cele 4 inele. Acum, daca cineva intelege ce zice feciorul din clip, e bine. Ca in afara de coca, mafia si Audi, noi nu am inteles.

2. Viteza Ferrari

Bai, e greu sa gasesti ceva ce rimeaza cu Ferrari. Asa ca hai sa cantam Lari Lari Lari, ca da bine. Ne adunam o mana de sateni proaspat veniti la capitala si gata reteta succesului. Ba nu, trebuie sa ne mai numim si Bajetzii de Haur. Am gasit o rima: partzarii. Faceti voi versurile.

1. Panamera

Peste 44 de milioane de vizualizari are Panamera. Am vazut si copii de 6-7 ani care stiu versurile pe de rost. Ceea ce e grav, cand ele spun am o minte geniala, nu vreau munca la program. Cand intra si Aspy, mai prajit ca ochiurile, zici ca il taie cineva cu o drujba ruginita sau se caca pe el, asa canta. Oricum, chintesenta cocalariei, aici este.

0. BMW

Daca tot am pus mai sus aceeasi masina de 2 ori, sa punem si o piesa mai clasica decat Concertul de pian nr. 1 de Ceaikovski. De fapt, pentru necunoscatori, aceasta a fost prima melodie dedicata unui brand auto. Abia dupa au curs cele de mai sus. Pe final, sa nu se mire cei care asculta asa, daca mai pica din cer borcane cu muraturi direct pe capota...

Distribuie pe Facebook
mai multe